Jak naprawić kod błędu zmywarki Bosch e19?
15 lutego 2024Zmywarka Bosch ułatwia codzienne obowiązki. Jak każde urządzenie, zmywarka Bosch może mieć problemy techniczne. Błąd E19 jest jednym z najczęstszych błędów napotykanych przez...
Niezbędnym elementem łazienki jest umywalka. Służy nam ona do mycia rąk i zębów, a także do usuwania lub golenia makijażu. Ceramika ta, dostępna w sklepach, może różnić się sposobem montażu. Jedną z opcji jest umywalka wpuszczana w blat. Jakie są jej główne zalety? Warto się temu przyjrzeć, gdy zastanawiamy się nad jej zakupem.
Spis treści
Dlaczego warto zdecydować się na zakup umywalki wpuszczanej w blat firmy Koło, Villeroy&Boch lub Duravit? Zajmuje bardzo mało miejsca, więc jest idealnym rozwiązaniem do małych łazienek, gdzie każdy metr kwadratowy jest ograniczony. Umywalka może być wpuszczona częściowo w blat zarówno w toaletach w blokach czy biurach, jak i w innych typach mieszkań. Nie przytłacza ona aranżacji, co jest jej dużą zaletą. Dobrze komponuje się z szafką pod nią, w której można ukryć wszelkie nieestetyczne elementy montażowe, takie jak rury odpływowe czy syfony. Poprawia to walory estetyczne łazienki, ułatwiając Ci jej sprzątanie. Umywalka wpuszczana w blat z szafką ma większą głębokość niż inne modele. Zwiększa to komfort podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych, chroni blat przed zachlapaniem, a także zabezpiecza umywalkę przed ewentualnymi zarysowaniami i obiciami. Ekspercilazienek.pl poleca zlewozmywak wpuszczany w blat z szafką. Dzięki temu można wygospodarować dodatkowe miejsce na kosmetyki i inne akcesoria.
Jak sprawić, by blat i umywalka wyglądały bezproblemowo, cieszyły oko i były trwałe? Drugi element powinien być odporny na określone warunki panujące w łazience. Mowa tu o wilgoci i dużych wahaniach temperatury. Popularnym wyborem są blaty drewniane, zwłaszcza jeśli są odpowiednio zaimpregnowane. Zachwycają ciepłą i różnorodną kolorystyką. W łazience można stosować tylko gatunki o niskim współczynniku skurczu, nienasiąkliwości i poziomie wilgotności od 6 do 10%. Dotyczy to rodzimych gatunków, takich jak dąb, buk, modrzew czy wiąz, które są zarówno trwałe, jak i bardzo plastyczne. Na blaty łazienkowe można również stosować drewno egzotyczne, takie jak palisander, teak czy merbau. Materiały te są odporne na pleśń, gnicie i inne szkodniki.
Możemy również zaoferować blaty łazienkowe fornirowane. Blaty te są lżejsze od naturalnego drewna i kosztują mniej, ale wyglądają równie elegancko. Blaty te występują w różnych kolorach i mogą być wykończone na mat lub połysk. Zabezpiecz je specjalnym lakierem, aby były wodoodporne.
Jak dopasować blat i zlew? Wbrew powszechnej opinii nie muszą być w tym samym kolorze. Można je dopasować na zasadzie kontrastu. Trudność wywiercenia otworu pod umywalkę będzie zależała od materiału, z którego wykonany jest blat. Większość umywalek nablatowych sprzedawana jest w zestawach, które zawierają szablon. To znacznie upraszcza proces cięcia. W blatach drewnianych otwór jest łatwiejszy do wykonania niż w blatach kamiennych.
Komentarze